Sazka - 275

275 důvodů, proč si vsadit

Popis kampaně

Sazka loni vytvořila 275 milionářů. Většina lidí si ale nedokáže takové množství výherců představit. Abychom tento počet co nejlépe demonstrovali, vytvořili jsme armádu 275 žlutých figurín, které jsme vystavili po dobu 14 dní v Centru Černý Most.

Problém

Cílem projektu bylo odkomunikovat obrovské množství nových milionářů a zároveň ukázat, že se za nimi skrývají reální lidé. Prezentaci výherců komplikuje fakt, že jsou anonymní a nemůžeme pracovat s jejich příběhy. Přesně takové výzvy máme nejraději!

Řešení

Jelikož si lidé neumí představit kolik je vlastně 275 milionářů, vyšli jsme do ulic, sesbírali jsme přání a sny 275 lidí, a jednotlivá přání otiskli na figuríny. Na figuríny jsme napsali sny oslovených lidí a instalaci převezli do Centra Černý Most. A aby to nebylo málo, nechali jsme jednoho z 275 „snílků“ kteří se s námi o přání podělili, vyhrát 100 000 Kč. Stačilo naskenovat QR kód na výstavě vedoucí na microsite, kde probíhalo po dobu eventu hlasování. Snílek s nejvíce hlasy získal 100 000 Kč na realizaci. 3 registrovaní hlasující pak získali 10 000 Kč. Impozantní instalace masy 275 žlutých figurín získala skvělé ohlasy od OC i samotných návštěvníků, což se odrazilo i na počtu návštěvníků webu.

Výsledky kampaně

Byl jste úspěšně odhlášen z odebírání newsletteru.
MENU